Komunikaty Cechmistrza

Dzień dobry.
W czwartkowym spotkaniu brało udział 18 osób.
1. Próbowaliśmy odtworzyć wykład na temat RODO, ale z powodu upału mieliśmy otwarte okna, więc niewiele było słychać. Osoby zainteresowane dostaną link, żeby sobie wysłuchać w spokoju i ciszy (proszę i info).
2. Przekazałem informację na temat zmian cen na najwyższe izbowe odznaczenie jakim jest Kordzik Wielkopolski.
3. Poinformowałem o konkursie na Nagrodę Prezydenta , w naszym przypadku można by było startować w kategorii "firmy rodzinne". Patrz załącznik.
4. Zgłosiła się szkoła, która szkoli w zawodzie fotograf i poszukuje dla swoich uczniów zakładów, które by przyjęły ich na praktykę. Zainteresowanych proszę o info.
5. Podjęliśmy uchwałę, że członkowie WCF, którzy nie byli na Weronice, a chcą jechać na Forum Fotografów do Łeby (23-26 września), będą miały dofinansowanie w kwocie 130,- . Oczywiście nie można zalegać ze składkami.
6. Powstaje coraz więcej foto-budek, które właściciele chcą instalować również w urzędach, gdzie wyrabiane są dowody i paszporty. Kiedyś walczyliśmy z nimi, bo były to firmy z kapitałem zagranicznym, ale teraz jest to Polska firma, więc ten argument odpada.
7. Na nasze wrześniowe spotkanie chcemy zaprosić kol. Henia Alberta, który od paru lat fotografuje bezlusterkowcem FUJI i bardzo ten typ aparatu chwali. Na pewno przekaże nam wiele ciekawych informacji.
8. Jak zwykle burzliwa dyskusja była na temat Greena Noritsu i Epsona D700. Wiadomo, że i tak trzeba będzie w końcu na taki sprzęt się zdecydować, ale to są znaczne koszty. Jeżeli zbyt późno się zdecydujemy, a taki sprzęt pojawi się np.  w jakiejś sieci handlowej, to możemy stracić klientów bo zdjęcia z drukarek są zdecydowanie lepsze.
9. Internet bardzo nam się przydaje. Wiele razy oceniamy niektóre miejsca. Bywają jednak klienci, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze, a jak im się to nie uda, to na złość namawiają swoich znajomych z facebooka żeby wystawiali nam złe opinie. Trzeba postępować z dużą rozwagą, żeby się na coś takiego nie narazić. Niestety mnie się to ostatnio zdarzyło i ocena mojej firmy spada z dnia na dzień. Prosiłem na zebraniu, żeby wystawić mi jakieś dobre opinie, kolega Waldek O. właśnie mi taką wystawił - dziękuję. Jeżeli komuś też się coś takiego przydarzy, proszę poinformować, wyślę to do naszych członków i będziemy wpisywali pozytywy!
10. Na zebraniu zostały rozdane dyplomy od Witka Czujaka za dostarczenie zdjęć na wystawę "Moje miasto w Szczytnie". Ja również dziękuję. Oczywiście było też sprawozdanie z tej pięknej uroczystości, na której WCF prezentował się zdecydowanie najpiękniej i najdostojniej!

Przy okazji proszę w imieniu skarbnika o uzupełnienie składek kolegów Krzysztofa i Zbyszka.

Czekam na zgłoszenia na Łebę.

 
Pozdrawiam,
Waldemar Pietura
Cechmistrz WCF
waldemarpietura@gmail.com
tel. 602 27 69 59
 
 
 
 
 
 
Obszar załączników
 
 
 
 
 
Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05