Komunikaty Cechmistrza

Poznań, 26-06-2010r.

Mimo, że wakacje, to fotografowie ciężko pracują.

I właśnie chciałbym Was oderwać na chwilę od dnia codziennego i zaprosić na comiesięczne spotkanie cechowe do Izby dnia 1 lipca br. jak zwykle na godz. 18:30.

Podsumujemy Weronikę, omówimy zmiany na naszej stronie internetowej oraz poważnie podejdziemy do naszych deklaracji członkowskich. Brakuje na nich bardzo ważnej daty - rozpoczęcie działalności.

Pozwoli to nam nie przeoczyć ważnych wydarzeń, a do takich należy zaliczyć 30 lecie prowadzenia firmy, którą obchodził niedawno nasz kolega Daniel Balukiewicz ''Foto-Daniel'' z  Piły. BRAWO !!

Żeby uniknąć podobnych gaf w przyszłości, myślę, że należałoby zaproponować komuś z Zarządu monitorowanie takich wydarzeń, oraz wnioskowanie o nadanie odznaczeń.

Na zebraniu będziemy gościli nowych członków, którzy na pewno nam o sobie trochę opowiedzą. Bardzo proszę o przywiezienie nagrodzonych prac!

Wysłałem prośbę do Tomasza Skowrońskiego z Wrześni i Jarka Janaska z Obornik o przesłanie zdjęć robionych na Weronice, żeby przygotować wspólną 1 płytę z najciekawszymi ujęciami. Mam nadzieję, że zdążę ją przygotować przed zebraniem.

Od Krajowego Cechu Fotografów nasz Wielkopolski Cech Fotografów otrzymał obraz św. Weroniki, który przyniosę na zebranie.

Przyniosę również łańcuch insygnia cechmistrza, który udało się przygotowć w ostatnim czasie i poświęcić razem ze sztandarem cechowym w czasie Weroniki 2010 w kościele w Kuślinie.

Poruszymy temat : fotograf i prawa autorskie - jak je chronić i egzekwować.

Szkolenia takie organizuje kancelaria prawna i są dosyć drogie. Do czasu naszego spotkania poruszę ten temat w izbie, może uda się to pokryć ze środków unijnych.

Może ktoś, podobnie jak Darek Malik, ma też jakiś pomysł, żeby rozwinąć działalność?

Zachęcam do chwalenia się, może niektórzy na tym skorzystają. Tak jak wielokrotnie mówiłem, z każdego naszego spotkania wychodzimy z jakimiś nowymi pomysłami.

W Galerii zdjęcia z Weroniki 2010.

 

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05