Komunikaty Cechmistrza

ZAPROSZENIE NA OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA FOTOGRAFÓW
WERONIKA 2015


KOLEŻANKI I KOLEDZY
Wielkopolski Cech Fotografów, wraz z Krajowym Cechem Fotografów i Lubelskim Cechem Fotografów zaprasza na Ogólnopolskie Święto Fotografów WERONIKA 2015 w dniach 4-5 lipca 2015 roku.

Spotykamy się o godzinie 15.00 na Mszy Św. w intencji fotografów i ich rodzin w kościele pw. Andrzeja Apostoła w Komornikach pod Poznaniem, ul. Kościelna 32. Oczywiście poczty sztandarowe i Cechmistrzowie z zaprzyjaźnionych Cechów muszą być odpowiednio wcześniej.

Po Mszy jedziemy niecałe 6 km do Hotelu Delicjusz (www.delicjusz.pl około 15 km od Poznania na trasie do Wrocławia), gdzie o godzinie 17.oo przewidywane jest oficjalne rozpoczęcie spotkania i uroczysty obiad. Po obiedzie i kawie przerwa na zdjęcie grupowe, zmieniamy strój na mniej oficjalny, możemy obejrzeć małe zoo, oraz porobić zdjęcia na konkurs "Weronika 2016" !

Dalsza część spotkania w Piekiełku, gdzie będziemy mieli do dyspozycji bowling, stoły bilardowe i do cymbergaja, automaty do gier, parkiet do tańca.

Cały czas dostępne jedzenie i barek z niedrogim alkoholem, ale mile widziane też własne nalewki.

Około 23.oo ognisko i niespodzianki, potem wracamy do Piekiełka, gdzie zostaną ogłoszone wyniki tradycyjnie odbywającego się KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO.

W tym roku są dwa tematy konkursu:
- wspomnienia z Weroniki 2014
- świat w obiektywie

W informacji - przypomnieniu o spotkaniu, którą będę przesyłał w terminie późniejszym, przekażę, komu należy zdeponować przywiezione prace na konkurs.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu 120,- płatne na miejscu.
Nocleg ze śniadaniem w cenie 90,- od osoby.Rezerwacja we własnym zakresie - na hasło "Weronika 2015". Ponieważ będzie to niedziela, to nikt nie będzie się spieszył do pracy, więc będziemy mogli jeszcze posiedzieć i dokończyć zaczęte tematy, lub poruszyć takie, które nam przyjdą do głowy w nocy.

Ze względu na to, że św. Weronika jest patronką wszystkich fotografów, nawet tych niezrzeszonych w cechach, namawiamy do poinformowania lub przekazania tej informacji swoim znajomym, a także konkurencji, może dzięki temu spotkaniu przestaną z Wami konkurować, a zaczną współpracować.

Członkowie Wielkopolskiego Cechu Fotografów, jak co roku, będą mieli część kosztów refundowanych. Na ostatnim zebraniu jednogłośnie ustaliliśmy, że członkowie, którzy będą wystawiali swoje prace w konkursie zapłacą za uczestnictwo tylko 20,- , natomiast pozostałym naszym członkom, biorącym udział w tej uroczystości, pokryjemy połowę kosztów uczestnictwa.

Korzystając z okazji, chciałbym zachęcić Koleżanki i Kolegów do zapisania się do Wielkopolskiego Cechu Fotografów, który został założony w 2007 roku, a należy do niego aktualnie 41 osób. Spotykamy się co miesiąc, poruszamy najważniejsze dla naszego fachu zagadnienia. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, informujemy o wszelkich zmianach przepisów, np. podatkowych, dotyczących ZUS, ochrony danych osobowych, ochrony środowiska. Organizujemy krótkie szkolenia BHP i P-Poż, które pozwalają uzyskać zaświadczenie o jego ukończeniu, zapraszamy strażaka, który nam sprawdzi i zalegalizuje gaśnice, organizujemy pokazy pierwszej pomocy. A najważniejsze, że się spotykamy i rozmawiamy, staramy się prowadzić wspólną politykę cenową. Członkowie Cechu wykonują sobie nawzajem ze znacznym upustem różne usługi, bo przecież nie wszystko się opłaca samemu robić, np. wywoływanie filmów, duże powiększenia, kubki ze zdjęciem, czy koszulki.
Składka miesięczna wynosi 15,- , z czego większość wraca do członków w postaci dofinansowania np. spotkania opłatkowego, czy wyżej opisywanego święta.
Kontakt: wp@fotopietura.pl

Zgłoszenia na Weronikę 2015 przyjmuję do 15 czerwca 2015 roku.
tel. 602 27 69 59 e'mail: wp@fotopietura.pl
W informacji o chęci uczestniczenia w tym wyjątkowym święcie proszę podać imiona i nazwiska zgłaszanych osób, oraz czy będziecie korzystać z noclegu.
Zgłoszenie automatycznie zobowiązuje do pokrycia kosztów uczestnictwa.
Można się się już zgłaszać, a ewentualne rezygnacje do 20 czerwca 2015 roku.

Treść tego zaproszenia znajdziecie również na stronie internetowej Krajowego Cechu Fotografów w Katowicach, oraz Wielkopolskiego Cechu Fotografów.

Waldemar Marek Pietura
 CECHMISTRZ
Wielkopolskiego Cechu Fotografów

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05