Komunikaty Cechmistrza


Po raz kolejny, tym razem w Lublinie, mieliśmy okazję się spotkać na obchodach Ogólnopolskiego Święta Fotografów Weronika 2014
Organizatorem i gospodarzem obchodów był Lubelski Cech Fotografów wraz z
Miedzyregionalnym Klastrem Fotografów Polskich z siedzibą w Lublinie, przy współpracy z Wielkopolskim Cechem Fotografów oraz Krajowym Cechem Fotografów z siedzibą w Katowicach.
Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Dominikańskiej, którą uświetniły poczty sztandarowe z poszczególnych cechów (zdjęcie pocztów)
Po mszy świętej gospodarze zaprosili uczestników na zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych Lublina. Przemierzając niezwykle malownicze i tętniące życiem uliczki lubelskiej starówki zwiedziliśmy między innymi Zamek Lubelski oraz znajdującą się w nim ozdobioną przepięknymi freskami kaplicę królewską( zdjęcie kaplicy), klasztor dominikanów na którego dziedzińcu wykonaliśmy zdjęcie grupowe, następnie zwiedziliśmy katakumby pod rynkiem.
Po tym zwiedzaniu większość uczestników stwierdziła, że piękno Lublina śmiało może konkurować z pięknem innego królewskiego miasta, Krakowa. Kolejnym punktem programu była część biesiadna, w trakcie której oprócz degustacji wyśmienitych potraw i trunków, a także zabawy tanecznej, rozstrzygnięty został tradycyjny konkurs fotograficzny, którego tematami były "portret" oraz ubiegłoroczna Weronika "wspomnienia".
Specjalnie wyłoniona komisja wybrała po trzy najlepsze prace z każdej kategorii,
natomiast pozostali uczestnicy wybrali ze wszystkich prac tylko trzy najlepsze.
W/g jury laureatami zostali w kategorii "portret":
1. miejsce Bożena Rożek
2. miejsce Maciej Kaczanowski
3. miejsce Magdalena Makar
a w kategorii ubiegłoroczna weronika "wspomnienia":
1. miejsce Szymon Brodacki
2. miejsce Marianna Ciszek
3. miejsce Szymon Brodacki

Pozostali uczestnicy wybrali trzy prace:
1. miejsce Maciej Kaczanowski
2. miejsce Mariusz Przedpełski z Warszawy
3. miejsce Daniel Balukiewicz z Piły

Wszystkim uczestnikom humor i dobra zabawa towarzyszyły do wczesnych godzin rannych.
Do zobaczenia za rok w Wielkopolsce

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05