Komunikaty Cechmistrza

Poznań,13-10-2010r.

Przypominam o zebraniu w najbliższy czwartek, 7 października, jak zwykle godzina 18.30

Proszę przygotować ewentualne pytania, na które wspólnymi siłami możemy odpowiedzieć.

Może ktoś będzie miał informacje, którymi warto się z koleżankami i kolegami podzielić.

Każdy przecież dostaje jakieś informacje o promocjach, które warto przekazać dalej.

Na zebraniu przedstawię propozycje z FUJIFILM na temat zdjęć trójwymiarowych, propozycje z Medikonu na nowy nośnik - unowocześnione matowe płótno, ofertę ze Stylera na naprawdę promocyjne albumy i ramki.

Kolega Adam przedstawi nam propozycje "zlecenia on-line".

Kończą się powoli negatywy, coraz mniej ich wywołujemy, warto więc zastanowić się nad propozycją kol. Zbyszka, który zaproponował cenę 1,- netto za wywołanie filmu.

Co pewien czas poruszamy sprawę jednakowego oznakowania firm zrzeszonych w naszym cechu. Czas już chyba na decyzję.

W dalszym ciągu na stronach większości naszych członków brak informacji o przynależności do WCF.

Taka informacja powinna znaleźć się również w podpisie każdego e-maila.

Po zebraniu w dniu 07-10-2010r...

Jak obiecywałem na zebraniu w czwartek 07-10-2010, przesyłam wzory napisów na tabliczkach (pliki p_1 do 15).

Teraz należy wybrać jeden wzór, względnie zaproponować wszystkim inny i zrobić identyczne dla wszystkich członków WCF. Ja bym proponował tylko nasze logo podpisane:  Wielkopolski Cech Fotografów i nic więcej.  Tym się zajmie kol. Zbyszek.

Kol. Roman, który oprócz działalności fotograficznej zajmuje się też handlem ramkami i albumami, wysłał do wzsystkich e'maile z ich wzorami i informacją jak i do kiedy zamawiać. Jest to chyba dobry sposób na obniżenie cen zaopatrzeniowych na te produkty. Myślę, że gotowe nasze zamówienia z fakturami dostalibyśmy w listopadowe spotkanie.

Na zebraniu były 22 osoby, również parę nowych twarzy. Nie mam adresów e'mail do kolegów Kolesińskiego i Szajkowskiego, również kol. Heniu Błachnio obiecywał mi adresy do synów.

Ponieważ na zebraniu nikt nie sugerował, co nie powinno być na naszej stronie www ogólnodostępne, to kwestię tę pozostawiamy do decyzji koledze Adamowi. Również Adam niech wybierze dla nas taką wersję, żebyśmy po naszej stronie mogli się łatwo poruszać i nie musieli się jej wstydzić - fundusz na to mamy.

Pojawiła się następna wersja składania zamówień przez internet zamówień na powiększenia, może ktoś będzie zainteresowany, więc podaję jej adres:        http://panel.zamowfoto.pl/rejestruj

Zamawiałem dla siebie cienkie rękawiczki bawełniane ze ściągaczem, to mam ich więcej (3,- para). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, mogę przynieść na zebranie odpowiednią ilość par.

Na zebraniu poruszaliśmy sporo interesujących nas tematów zawodowych, również egzaminów czeladniczych i mistrzowskich dla członków naszego cechu. Jeżeli są jeszcze osoby, które takiego dyplomu nie posiadają, prosze zgłosić sie do kol. Jarka Sengera, który ustali dogodny dla wszystkich termin. Telefon (61) 833 35 57, lub  fotosenger@wp.pl

Wiele osób poruszało kwestię wymiany doświadczeń, co z powodzeniem możemy robić na zebraniu, lub na spotkaniu wyjazdowym w firmie u kogoś z członków naszego cechu. Na wiosnę można zorganizować zupełnie luźne spotkanie w jakimś ośrodku z parkiem, w jakimś plenerze, gdzie również można by było podpatrzeć pracę koleżanki lub kolegi. Temat otwarty.

Złożyłem do Sądu papiery dotyczące zmian w Zarządzie Cechu, niestety musiałem wpłacić za to 150,-.

Chciałbym przypomnieć, że w najbliższą niedzielę, 17 października, starszyzna cechowa i poczty sztandarowe zaproszone są przez kapelana Rzemiosła Wielkopolskiego ks. Wojciecha Wolniewicza na uroczystość nadania Kolegiacie Farnej tytułu Bazyliki Mniejszej.

Fara jest przepiękna, niedawno skończył się jej remont, więc warto przybyć na to święto, żeby uczestniczyć w Mszy Świętej i przy okazji ją obejrzeć, a może też obfotografować.. Sześć osób będzie reprezentowało nasz Cech - starszyzna 3 osoby (niekoniecznie stare), oraz 3 osoby poczet. Są już dwie osoby chętne, kol. Waldek Odrobny i ja. Mam nadzieję, że będzie komplet.

Zbiórka o godzinie 12.10 przy wejściu bocznym do Fary.

Zebranie jak zwykle w pierwszy czwartek - 4 listopada godz. 18.30

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05