Komunikaty Cechmistrza

Poznań,05-11-2010r.

Czwartkowe /04-11-2010r/ zebranie fotografów zgromadziło 21 osób.

Oprócz 19 członków WCF, gościliśmy kol. Henia Alberta i Tadeusza Nowaczyka - sympatyków naszego Cechu, a być może wkrótce (i wreszcie) również członków WCF.

Aktualnie mamy 39 członków, ale już wiadomo, że w najbliższym czasie zlikwidują działalność fotograficzną pp. Fasieccy, którzy ją prowadzą w Poznaniu na Dębcu.

Na spotkaniu gościliśmy panią Halinę Kurcewicz z firmy VIVA LITERA.

Czym zajmuje się firma, można przeczytać na jej stronie internetowej (przekierowanie z naszej strony - aktualności i potem ostatnie zebranie). Dostaliśmy starannie przygotowane wzorniki, oraz mogliśmy dokładnie obejrzeć i "pomacać" przygotowane eksponaty.

Postanowiliśmy dla wszystkich członków wykonać grawerowaną tabliczkę z logo naszego cechu i podpisem: WIELKOPLSKI CECH FOTOGRAFÓW.  Umieszczone to będzie oczywiście na odpowiedniej deseczce. Aktualnie trwają jeszcze rozmowy z kolegą Zbyszkiem jaka to będzie kwota, a potem się zastanowimy, czy i ile ewentualnie dofinansuje je cech. Chciałbym, żeby zaszczyt umieszczenia tej tabliczki w firmie dotyczył tylko członków naszego Cechu, a wypisanie się z niego, czy zakończenie działalności obligowały zwrotem tego oznakowania.

W czasie zebrania przeżywaliśmy również wspaniały mecz Lecha, mając telefoniczne informacje o każdej udanej akcji. GRATULUJEMY ! Brawo LECH Poznań!!!

Kolega Radek wywiązał się z zadania, przywiózł wspaniałe rogale. Ponieważ było ich trochę więcej, żeby dla nikogo nie zabrakło, to skonsumowaliśmy taką ilość, że wyjątkowo nie pojechaliśmy do Sfinksa. A i tak chętni zabrali jeszce po rogalu do domu (ja dwa).

Przypominam o  WARSZTATACH FOTOGRAFII WESELNEJ W STYLU FASHION organizowanych przez firmę z Kanady. Namówiłem panią Anię Basak, która warsztaty prowadzi, żeby nie wywieszała w całym Poznaniu i na Śląsku plakatów z informacjami, ponieważ zgłoszą się wtedy również osoby, które prowadzą działalność nieoficjalnie, które są dla nas konkurencją i zagrożeniem. Wysłałem informacje o warsztatach do wszystkich znajomych fotografów, bo tylko dokształcając się, uda nam się zdążyć za konkurencją, a najlepiej ją wyprzedzić. Z tego, co się orientuję, to zainteresowanie jest słabe. Jeżeli ktoś jest chętny, ale zagubił kontakt, proszę o maila!

Przypominam o złożeniu deklaracji do WCF wraz ze zdjęciem. Na deklaracji proszę wpisać w miarę dokładną datę uruchomienia działalności firmy.

Kolegę Karola proszę o wpisanie tych dat do złożonych już deklaracji.

Na uroczystość nadania Kolegiacie Farnej tytułu Bazyliki Mniejszej oprócz mnie przyszedł jeszcze Waldek Odrobny i Radek Strzelczyk, więc w trójkę tylko reprezentowaliśmy nasz cech.

W poniedziałek, 8 listopada, godz. 14.35 , na Junikowie, pogrzeb śp. kol. Janusza Korpala.

Na zebraniu dysponowaliśmy komputerem z dostępem do internetu, więc mogliśmy doprecyzować, na czym by nam zależało na naszej stronie www.

Oczywiście dane te zebrał kol. Adam, który teraz będzie je wcielał w życie.

Kolega Karol Gacka na zebraniu powiedział, że ma takie przeczucie, iż za 5 lat na naszym spotkaniu będziemy pokazywali sobie i dyskutowali tylko na temat zdjęć 3D. Aktualna fotografia już "wyjdzie" z mody. Poczekamy, zobaczymy, czy przewidywania się sprawdzą.

CECHMISTRZ.

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05