Komunikaty Cechmistrza

Witam.
   W sobotę pożegnaliśmy naszego kolegę, Wojtka Sypniewskiego. W pogrzebie nasz cech reprezentował Jarek Janasek i ja. Oczywiście byliśmy w togach, ze sztandarem. Uczestniczyło bardzo dużo ludzi, była delegacja Cechu Rzemiosł Różnych z Konina ze sztandarem, byli również ze sztandarem strażacy. Smutno, że nas ubywa.
   Jak informowałem wcześniej, z inicjatywy KCF uzgadniamy z ministerstwem cyfryzacji sposób przekazywania zdjęć do dokumentów. Chcemy przeforsować zaproponowany przez nas sposób, żeby ludzie u nas się fotografowali i otrzymywali zaszyfrowany kod do swojego zdjęcia, który by przekazywali urzędnikom. Nie trzeba by było już używać skanerów, przez które często są reklamacje. System ma działać od sierpnia, bo wtedy będzie obowiązywać nowy dowód osobisty. Trzeba będzie oprócz podpisu zostawiać również swój odcisk palca. W tym tygodniu mamy przedstawić ministerstwu szczegóły techniczne, czym zajmuje się p. Jacek Pytowski z Pixel Techu. 
   Z powodu dalszych obostrzeń spowodowanych Covidem, znowu nie będziemy mogli zorganizować naszego święta fotografów. Być może uda się zorganizować zjazd w Łebie, ale na razie nic nie planuję, żeby nie zapeszyć. Brakuje nam również bardzo comiesięcznych spotkań, ale nie możemy się narażać, jeszcze trochę poczekajmy. 
   W załączniku informacja dotycząca składki wypadkowej do ZUS.
Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05