Jak wstąpić do WCF?

Wielkopolski Cech Fotografów został założony 1 lutego, a do rejestru sądowego został wpisany 14 czerwca 2007 roku. Aktualnie należy do niego 48 członków.

Nasze spotkania odbywają się zawsze w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18.30 w Izbie Rzemieślniczej. Na naszych spotkaniach gościliśmy firmy Canon, Falter, Lafot, Epson, Medikon, DataLab, Tetenal, zorganizowaliśmy po niezwykle niskich kosztach szkolenia BHP i p-poż, uzyskaliśmy atrakcyjne ceny na oprogramowanie z firmy PixelTech, na programy antywirusowe, na uaktualnienie oprogramowania kiosków z firmy River, jak również na nowe kioski.

Na spotkaniach dyskutujemy o najistotniejszych dla naszej branży tematach, o trendach i przyszłości fotografii. Analizujemy stosowane przez nas ceny, a nawet ustalamy ceny minimalne, żeby godnie żyć i się rozwijać. Na spotkania koleżanki i koledzy przynoszą ciekawe zdjęcia, dzielą się swoim doświadczeniem. Członkowie naszego Cechu wychodzą z propozycją, kogo by chcieli gościć na najbliższych spotkaniach, a Zarząd Cechu stara się to realizować. Nasze spotkania trwają do godziny 21.00, zawsze do dyspozycji jest herbata, kawa, zimne napoje i oczywiście coś słodkiego.

Organizowane przez nas, oraz ogólnopolskie uroczystości, zawsze dla naszych członków są dofinansowywane. Dla członków naszego Cechu zorganizowaliśmy również osobny egzamin na czeladnika i mistrza w zawodze fotografowanie (w przyszłości go powtórzymy).

Mamy swoją stronę internetową, gdzie wymienieni są nasi członkowie i oczywiście są linki do naszych firm. Staramy się rozpropagować tę stronę (pomaga nam w tym również Izba Rzemieślnicza), żeby potencjalni klienci na niej poszukiwali rzetelnego wykonawcy usług, które chcą zlecić.

Nie ma spotkania, z którego byśmy czegoś pożytecznego nie wynieśli.

Zapraszamy chętnych fotografów do zapisywania się do Wielkopolskiego Cechu Fotografów. Wpisowe wynosi 50zł, a składka miesięczna została w 2010r. obniżona z 25zł. na 15zł. Z pewnością jest to wydatek, który zwróci się z nawiązką.


Waldemar Marek Pietura
Cechmistrz Wielkopolskiego Cechu Fotografów
Poznań, 29-12-2010 r.

 

 

 

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05