Komunikaty Cechmistrza

Dzień dobry.
1. Na nasze najbliższe spotkanie (4.XI.21 r godz.18.30) zaprosiliśmy firmę Snaplab, która zaprezentuje nam naprawdę rewelacyjne programy dla zakładów fotograficznych, ułatwiające zamawianie zdjęć bez konieczności instalowania aplikacji, zamawiania kalendarzy, kubków itp. Program cały czas podpowiada nam następne kroki, sugeruje najlepsze rozwiązania. Gościliśmy tą firmę w Łebie, ale stwierdziliśmy, że tak rewelacyjne programy należy pokazać również fotografom wielkopolski i nie tylko. Oczywiście za używanie programu należy płacić, ale kto już teraz się zarejestruje, będzie mógł bezpłatnie go testować, a uczestnicy spotkania uzyskają możliwość używania go co najmniej przez miesiąc bezpłatnie. Zapytaj zaprzyjaźnionych fotografów czy są zainteresowani spotkaniem, a jeżeli nie otrzymali tej informacji, to zaproś ich w naszym imieniu.
2. Na 18 XII godzina 17.oo zarezerwowałem termin na tradycyjnie urządzany przez nasz Cech Opłatek. Jak zwykle w restauracji Markietanka u kolegi Tecława Waldemara. Ponieważ rosną wszystkie ceny, to dopiero pod koniec listopada uzgodnimy ile będziemy płacić. Myślę, że Cechmistrz WCF uzgodni ze Skarbnikiem, jakie będzie dofinansowanie dla członków WCF. A może członkowie będą mieli całość refundowaną?
3. Powoli już przygotowujemy się do uroczystości św. Weroniki, która została odwołana dwa razy w związku z pandemią. Proponujemy 2-3 lipca 2022 roku, prawdopodobnie w hotelu Topaz w Poznaniu - rozmowy trwają.
4. Dużo na ostatnim zebraniu rozmawialiśmy na temat cen. Wszyscy stwierdzili, że ponieważ wszystko drożeje, to musimy również zareagować. Średnio członkowie naszego Cechu za zdjęcia do dokumentów (4 sztuki) kasują od 40 do 50 złotych. W naszym zakładzie cena wynosi 49,- , natomiast amatorkę 10/15 robimy za 1,50 zł

Zapraszamy fotografów do zapisania się do Wielkopolskiego Cechu Fotografów, będziecie wtedy otrzymywali bieżące informacje, choćby na temat dofinansowania naszej działalności (ostatnie wnioski były przyjmowane do 5 października). Składka wynosi 20,- na miesiąc, zebrania są zawsze w pierwszy czwartek miesiąca, jest kawa, herbata i coś słodkiego.
Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05